O nás

Zlatý kříž - ráj chlebíčků a dortů speciálů

Lahůdky Zlatý kříž jsou rájem především typicky české speciality - chlebíčků. U nás si můžete vybrat z široké nabídky více než padesáti druhů chlebíčků! Klasicky velkých i extra dlouhých.

Chlebíčky nesmí chybět na žádné oslavě či podnikovém rautu. Chlebíček je fenomén - přežil století a proč? Proč ho mají Češi stále v tak velké oblibě? Je to malé výtvarné dílo, lákavé na pohled krásným zdobením i barvami. Je malý, ale bohatý, takže zasytí, a tak je stále více oblíben nejen jako slavnostní delikatesa,  ale třeba jen jako svačina či rychlý oběd.

Chlebíček je prostě pochoutka, a protože co člověk, to jiná chuť, snažíme se mít stále co nejrozmanitější sortiment včetně např. ovocného chlebíčku. Divíte se? I tento má své příznivce. Prostě i zde platí: "proti gustu žádný dišputát".

Jestli vás zajímá, jaké jsou u nás nejprodávanější chlebíčky, tak vězte, že stará dobrá klasika: šunkový na bramborovém salátě, s vajíčkem, hermelínový, krabí, s rosbífem či sypaný.

Na chlebíčcích i jiných lahůdkách si můžete pochutnat přímo v naší prodejně v Jungmannově ulici.

Nově zde nabízíme nekonečnou škálu dortů - především speciálních narozeninových, výročních či svatebních dle konkrétního přání zákazníka s perfektní modeláží a zdobením. Najdete u nás samozřejmě i dortovou klasiku: dort Florida, Kubánský, Pařížský či Harlekýn. Ochutnat u nás můžete novinky Zlatého Kříže - vlastní nové zákusky a minizákusky s neotřelou kombinací chutí, např. Pistácie s třešněmi nebo  kosmicky zářivý Čokoládový dortík s pomerančem.Zlatý kříž - ostatní nabídka

Lahůdky Zlatý kříž jsou výrobnou i prodejnou většiny svých lahůdkářských potravin, takže zboží je vždy čerstvé. Kromě chlebíčků vám můžeme nabídnout i přes třicet druhů salátů s majonézou i bez, smažených pochoutek a aspikových specialit.  

Nově nabízíme stále populárnější Řízek time - což je celodenní nabídka pořádného kusu kuřecího nebo vepřového řízku obaleného ve speciální luxusní strouhance a osmaženého těsně před podáváním. K tomu dostanete pěknou porci našeho úžasného bramborového salátu. Alternativou řízku je Filé time vynikající filé z Hejka obalené v ochucené strouhance s česnekem a bylinkami. Nabízíme i voňavé grilované kuřátko, teplou sekanou a další teplé dobroty nejen pro polední obídek včetně tradiční polévky dne. 

Pokud chystáte oslavu, podnikový či svatební raut či jen posezení s přáteli, objednejte si u nás obložené mísy dle vašeho přání, jednohubky či minichlebíčky (dvouhubky), plněná vejce, sýrový či šunkový aspikový dort v různých tvarech - oblíbená je šunková podkova - krásně vypadá a prakticky se krájí. Můžete mít ale i srdce či na vánoce aspikový stromeček. Nově se stává velmi oblíbeným bramborákový dort s rosbífem.

Mezi naše speciality také rozhodně patří salát volská tlama, rosbíf nebo ve vánočním čase kapr v aspiku.

Nevíte, jaký dárek pro oslavence? Připravíme pro vás krásný dárkový koš, který nikdy nezklame a můžete si sami vybrat, čím ho naplnit.

Zlatý kříž - jméno spjaté s historií

Hlavní prodejna lahůdek Zlatý kříž se nachází v   kouzelné lokaci Jungmannova náměstí (vchod   z  Jungmannovy   ulice 34), kde se setkávají oázy klidu a ticha - gotický kostel Panny Marie Sněžné s přilehlou farou a  nádhernou Františkánskou zahradou - a rušného obchodního a turistického centra - Národní třídy a Příkopů.

 Tato historická křižovatka zahrnující i Václavské náměstí se odedávna nazývá "zlatý kříž", odkud pochází i   název i logo pro naše lahůdkářství.

 Pokud jste tedy ještě malebný kostel, který je mimochodem nejvyšším pražským kostelem, ani skvostnou zahradu nenavštívili, udělejte si výlet s chlebíčkovým občerstvením u nás. Nebo je libo čerstvě usmažený, křupavý řízek s vyhlášeným bramborovým salátem a točeným pivečkem? U nás si rozhodně pochutnáte.

 Zlatý kříž - lahůdky se   stoletou tradicí

Pan Zoufalý otevřel fenomenální lahůdkářství na Jungmannově náměstí již začátkem minulého století. Jeho lahůdky byly tenkrát hodně spjaty s francouzskými delikatesami, nesměli chybět např. šneci, a celkově dobový sortiment byl postaven na pochoutkách skutečně ojedinělých a delikatesních. Lahůdky Zoufalý i za krizových let navštěvovali nejen Němci, ale hojně i Češi. Pan Zoufalý provozoval hned vedle lahůdek i vinárnu, kde příprava jídel, stolování i obsluha byly na nejvyšší úrovni. Ale najedli jste se tu echt po domácku - např. polévka se podávala z polévkových mís postavených na stůl, a koláč byl, jako by ho pekla vaše babička. I to byla součást lahůdkářské image a pan Zoufalý si potrpěl na preciznost, poctivost a kvalitu svých výrobků i jejich servírování či prodeje.

V roce 1948 byly lahůdky znárodněny, ale fungovaly nepřetržitě ve stejném místě dál, pouze pod novým názvem Zlatý kříž. Po sametové revoluci přešly lahůdky opět do soukromých rukou a po čase se posunuly o pár metrů dále do Jungmannovy ulice. Prodej lahůdek a tradice fenoménu lahůdkářství jsou ale nepřetržité a těší se popularitě Pražanů i turistů více než 100 let. Doba je nová, ale sortiment, který stále Čechům chutná, se mnoho měnit nemusel. Věříme, že i naším přispěním Chlebíček je a nadále zůstane českou tradiční delikatesou.

Těšíme se na vaši návštěvu.
Tým lahůdek Zlatý kříž